• Anioł Przewodnik

Triquetra, potrójny aspekt Boskości

Updated: Nov 26, 2020W tym krótkim artykule przedstawię i spróbuję przeanalizować znaczenie Triquetry. Często używane w kulturze popularnej, np. W serialu „Charmed” i okładce albumu Led Zeppelin.

Ten symbol intrygował wielu ze względu na jego okultystyczną symbolikę i jestem pewien, że wielu z was czuje do niego pewien pociąg. Ale jakie jest prawdziwe znaczenie tego symbolu?


Przyjrzyjmy się najpierw etymologii tego słowa.


Triquetra pochodzi od łacińskich słów „tri” i „quetra”, oznaczających odpowiednio „trzy” i „osaczony”, a jego pierwotnym znaczeniem jest trójkąt.

Na pierwszym poziomie analizy 3 to magiczna liczba o określonej okultystycznej symbolice. W pogaństwie widzimy, że aspekty boskości są często reprezentowane przez liczbę trzy.Triquerta, jako diagram prawdopodobieństwa Venna

.............................................................................................................................


Triquetra i Wielka Bogini


Bogini ma trzy archetypowe aspekty: Dziewicę, Matkę i Koronę, podczas gdy Bóg jest przedstawiany jako Rogaty Bóg lub Łowca, Bóg-Król (władca letniego przesilenia) i ofiarowany Bóg.

Zdaję sobie sprawę, że wielu innych pogan będzie używać innych terminów na określenie trzech archetypowych aspektów Boga i bardzo mi to odpowiada.

Zawsze pamiętaj, że Bogowie przyjmują różnorodność.

Wracając do rzeczy,


Triquetra może z łatwością być powiązana z trzema aspektami Boskości i wyrażać Jedność między nimi „Trzy jako Jedno”, Co oznacza, że wszystkie trzy aspekty Boskości są Jednym, a Jeden jest wyrażony przez trzy (wiele).Piękną Triquetre możesz nabyć tutaj


Wyjaśniając Triquetra


Pójdę o krok dalej i podam przykład.

Bogini w większości tradycji jest zwykle przedstawiana jako Księżyc. Księżyc ma trzy fazy (według niektórych cztery) .

Ubywający, w pełni i przybywający.

Teraz wyobraź sobie trzy okręgi, takie jak diagram Venna [rys. 2]

Możesz zobaczyć, że części, które łączą się razem tworzą Triquetra, trzy aspekty księżyca, czy trzy aspekty Bogini (lub Boskości) połączone razem.


Teraz, gdy rozumiesz znaczenie Triquetry, idź trochę dalej i zastosuj ten symbol do swoich zaklęć, wnieś jego moc do swojego życia i wzmocnij wszystko, co robisz. Zobacz tutaj Zaklęcie Przebudzenia Mocy za pomocą Triquetry!


Jeśli chcesz użyć zaklęcia budzącego moce Triquetry i wprowadzającego Boskie moce do swojego symbolu i życia, użyj zaklęcia, które udostępniamy na tym blogu.


LOVE

TO TY KREUJESZ

MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKO CO TYLKO

POTRAFISZ SOBIE WYOBRAZIĆ..

I UWIERZYĆ, ŻE JUŻ MASZ..

  • Grey Facebook Icon

ZAPISZ SIĘ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO

© 2020 przyciagam szczescie /lovemagic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now