• Anioł Przewodnik

Mannaz

Mannaz


Runa Mannaz to podwójna runa Wunjo, runa, która przynosi radość rodzinie i krewnym, staje się runą tego, który błogosławi klan i społeczeństwo siłą siebie.

Mannaz oznacza „człowieka” (w sensie „człowieka”, a nie mężczyzny) i przypomina mi, że odkrywanie wewnętrznego świata niewiele daje, chyba że wnosimy dary, które otrzymujemy do naszego codziennego życia.
Jej kształt jest zrównoważony i mocny, a dwie ukośne linie działają jak kratownice z dwoma poziomymi.

Obok Wunjo możesz również zobaczyć runę Gebo w jej kształcie. Obie, podobnie jak Mannaz, są święte dla Odyna.

Nie daj się pokusić, by postrzegać to jako zwykłą runę. Jako jedna z ostatnich run w Starszym Futharku, tajemnice Mannaz są głębokie, wielowarstwowe i złożone.

W przeciwieństwie do formujących, pierwotnych energii pierwszego Aett (rodziny run) lub testujących, stanowiących wyzwanie energii drugiego Aett, runy w trzecim Aett mówią o duchowej dojrzałości, integracji i zdolności do lekkiego i mądrego trzymania się sprzecznych prawd.

Typowym obrazem dla Mannaza jest Odyn siedzący na tronie ze swoimi krukami Huggin (myśl) i Munnin (wspomnienie) po obu jego stronach.

Huggin i Munnin wylatują każdego dnia, zbierając mądrość dla Odyna i przywracając ją, aby wielki władca bogów miał wgląd i wizję wszystkich rzeczy.

Kiedy siedzą na jego ramionach, zbiorowa myśl i pamięć łączą się w jego świadomości i kształtują jego działania. Aby pracować z tym obrazem, wyobraź sobie centralny punkt runy Mannaz na czole Odyna.

Jego kruki stają się dwoma trójkątami, a pionowe drążki runy stają się ramionami jego tronu. Stąd Odyn widzi wszystko, wie wszystko i wszystkim zarządza. To miejsce prawdziwej suwerennej władzy.


Odyn jest archetypem „praktykującego szamana” północy.

Być może zmorą ludzkości w tym momencie naszej historii jest to, że jesteśmy zwolennikami przemyślenia pamięci. Uważamy, że ponieważ nasi przodkowie nie dokonali odkryć naukowych, jakie posiadamy, całość ich mądrości i doświadczenia jest wadliwa.

Nie zatrzymujemy się, aby rozważyć możliwość, że nasz wiek „oświecenia” pozostawił nas zamkniętych na rzeczy, których nie można zobaczyć w świetle ani doświadczyć wyłącznie świadomą myślą.


Często zmagałem się ze znaczeniem tej runy, ponieważ kiedy jest używana do przyziemnych celów, jest często cytowana w odniesieniu do osobistego sukcesu i mocy. Są dla mnie niewygodne konotacje podboju, kapitalizmu, imperializmu, egotyzmu i egoizmu związane z tą runą i muszę sobie przypomnieć, że wszystkie runy mają też negatywne aspekty i być może po prostu Mannaz ma w tym czasie szczególne znaczenie dla ludzkości. .

W ciągu ostatnich stu lat zmieniliśmy oblicze naszej planety nie do pomyślenia; można powiedzieć, że ludzkość odurzyła się własną mocą.

Cytując z Jurassic Park: „Wasi naukowcy byli tak zajęci tym, czy mogliby, czy nie, że nie przestali się zastanawiać, czy powinni”.

W miarę rozwoju mojej własnej podróży duszy doszedłem do punktu, w którym uważam, że rolą duchowych odkrywców i poszukiwaczy przygód jest poszukiwanie wiedzy i doświadczenia wykraczającego poza to, co obecnie ma ludzkość, abyśmy mogli odpowiedzieć na to ważne pytanie: my'?

Runa Mannaz pomaga nam uzyskać dostęp do Studni Wyrda (Urðarbrunnr) i Studni Mimira (Mimisbrunnr), które zawierają indywidualne i zbiorowe wspomnienia z przeszłości, nie tylko z Midgardu (naszego świata), ale także z innych światów na drzewie.Kiedy pracujesz z Mannaz, zachęcałbym Cię nie tylko do skierowania energii tej runy na osobisty „sukces”, ale raczej do rozważenia, co ma nam ona do powiedzenia o tym, jak może faktycznie wyglądać „sukces”.

W kółko przypomina mi się własne doświadczenie oraz niesamowita rzesza ludzi, z którymi miałem zaszczyt pracować, że nasze doświadczenia często prowadzą nas na zupełnie inną ścieżkę niż ta, na której myśleliśmy, że jesteśmy.

Gdzieś wewnątrz nas znajduje się rdzenna jaźń (nasienie duszy lub walkiria), która stara się delikatnie poprowadzić nas naszą prawdziwą ścieżką - nawet jeśli reszta naszej istoty nie wie, co to jest i została zafiksowana na posiadaniu lub szczytowej sprawności lub sławie lub konkretnym związku.

Mannaz może pomóc nam wyjść poza te rzeczy do połączenia z naszą podróżą duszy, która wykracza daleko poza nasze obecne wyobrażenia i aspiracje.


Dosłowne znaczenia: człowiek (ludzkość)


Bogate znaczenia: partnerstwo, koń i jeździec, bliźniaki, przekraczanie granic, prędkość


Jeśli życzysz sobie abym stworzył dla Ciebie Mannaz z dedykacją zapraszam do sklepu

https://przyciagamszczescie.pl/twoja-runa-z-dedykacja


LOVE

3 views0 comments

TO TY KREUJESZ

MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKO CO TYLKO

POTRAFISZ SOBIE WYOBRAZIĆ..

I UWIERZYĆ, ŻE JUŻ MASZ..

  • Grey Facebook Icon

ZAPISZ SIĘ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO

© 2020 przyciagam szczescie /lovemagic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now