• Anioł Przewodnik

Ehwaz

Ehwaz


Runa Ehwaz reprezentuje szybkiego wierzchowca i boskich bliźniaków.

Jej kształt jest czasami porównywany do dwóch głów koni: pary boskich koni wpatrujących się w siebie.

Koń, kochanek, sen, koszmar, związek.

Utrata Jaźni i uścisk Innego, przez którego ponownie poznajesz siebie. Ehwaz utrzymuje w sobie ten dziwny senny stan, w którym zacierają się granice, czas biegnie szybko i wolno i wszystko jest możliwe.Zarówno koń, jak i bliźniaki są znani w wielu kulturach ze swoich magicznych, pozaziemskich cech. Posiadają mądrość, szczęście i umiejętność przechodzenia przez światy i zamieszkiwania przestrzeni liminalnych.

Koń jest dziki i potężny, jego szybkość i wdzięk mówią nam o nieposkromionej sile natury. Jednak człowiek lubi intymność i partnerstwo z końmi, dzięki czemu koń i jeździec wydają się prawie jednością.

Nasi przodkowie odczytywali ruch koni jako formę wróżbiarstwa i w mitologii kojarzą się im z suwerennością, płodnością i oczywiście umiejętnością podróżowania po światach.

Sleipnir, koń Odyna, jest prawdopodobnie najsłynniejszym rumakiem w mitologii nordyckiej, ale istnieje wiele innych. Samo Drzewo Świata, Yggdrasil, oznacza „rumaka Odyna”. Podobnie jak Raidho (droga), Ehwaz ma również powiązania z obrzędami pogrzebowymi i śmierci. Rumak Ehwaz zapewnia bezpieczne i szybkie przejście podczas wszystkich podróży - w tym do zaświatów.


Bliskie partnerstwo konia i jeźdźca wskazuje na znaczenie partnerstwa dla runy Ehwaz; jego związki z bliźniakiem idą dalej. Bliźniaki fascynują każdego. Dwa życia splecione, dzieląc się doświadczeniami, myślami i uczuciami. Często uważano, że bliźnięta przynoszą szczęście swoim plemionom. Konie są jednym ze zwierząt poświęconych bogini Freyji, która jest bliźniaczką.


Idea rumaka i bliźniaka również łączy Ehwaz z aspektem duszy zwanym fylgja, aportem lub „wyznawcą”. Zwykle jest to postrzegane jako duch opiekuńczy związany z osobą przez całe jej życie.

Jest to kluczowy składnik germańskiego kompleksu duszy, który został porównany do osobistego zwierzęcia mocy, anima / animus lub cienia.Ehwaz to runa szybkości i połączenia, która usuwa granice, spina bariery, które nas dzielą. Konie cieszyły się szczególnym szacunkiem w społeczeństwie staronordyckim i islandzkim „służąc człowiekowi, gdy żyje, śni i umiera” (The Role of Horses in the Old Norse Sources: Transcending worlds, mortality, and reality).


Praca z runą Ehwaz może być trudna, ponieważ reprezentuje zarówno naszą moc, jak i naszą słabość; to runa czarownic i pracowników transu, którzy podróżują do ukrytych miejsc na krańcach światów i do głębi duszy.


Dosłowne znaczenia: rumak


Bogate znaczenia: partnerstwo, koń i jeździec, bliźniaki, przekraczanie granic, prędkość


Runa urodzeniowa dla osób urodzonych pomiędzy 5 czerwiec - 19 lipiec


Jeśli życzysz sobie taką ode mnie z dedykacją zapraszam..


https://przyciagamszczescie.pl/twoja-runa-z-dedykacja


LOVE!


4 views0 comments

TO TY KREUJESZ

MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKO CO TYLKO

POTRAFISZ SOBIE WYOBRAZIĆ..

I UWIERZYĆ, ŻE JUŻ MASZ..

  • Grey Facebook Icon

ZAPISZ SIĘ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO

© 2020 przyciagam szczescie /lovemagic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now