• Anioł Przewodnik

Dagaz

Updated: Sep 27, 2020

To magiczna Runa


Dagaz, runa dnia, wydaje się zwodniczo prosta i nieskomplikowana. Ciemność ignorancji, przerażenia, niewiedzy i rozpaczy ustępuje miejsca oświeceniu, pocieszeniu i nadziei.

Kształt runy pozwala nam zrozumieć, że rzeczy są bardziej złożone, niż się wydaje. Runa składa się z dwóch połówek, co przypomina nam, że oświecenie pojawia się dopiero po ignorancji, na końcu rozpaczy.

Ciemna noc duszy to prawo przejścia, którego trzeba doświadczyć, zanim będzie można doświadczyć spokoju Dagaz.
Dagaz, której przewodniczy bóg Dagr, jest runą dnia i nocy, a raczej momentu, w którym jedno zamienia się w drugie. To właśnie ten ułamek sekundy mocy podkreśla jej transformacyjny charakter - wibruje na krawędziach skrajności i pozwala nam zrozumieć cykliczność naszego istnienia. Dagaz służy do określania czasu i symbolizowania kulminacji i transformacji po okresie ciąży. Resetuje nasz zegar i pozwala nam naładować się i zacząć od nowa - lepiej i bardziej doświadczeni niż byliśmy poprzedniego dnia.Dagaz nie jest ciemnością, ale bez ciemności nigdy nie możemy jej poznać.


Dagaz jest także bramą.

Potrzebna była odwaga, by wkroczyć w to, co zupełnie nieznane, w poszukiwaniu prawdy.

A co, jeśli nie podoba ci się ta prawda?

Nie możesz zawrócić, nie możesz nie wiedzieć, co widziałeś.
Jednym z moich ulubionych sposobów pracy z Dagaz jest „noszenie” Runy jak pary okularów. Śledzę runę na twoich oczach, aby zobaczyć prawdę o sytuacji; może to być szczególnie pomocne w widzeniu a nawet uzdrawianiu.

Pamiętaj tylko, aby zdjąć te wyimaginowane okulary ponownie, ponieważ nie jest mądrze nosić ich zbyt długo! I odwrotnie,

Dagaz może być również używana do zasłaniania wzroku i tworzy poręczną pelerynę, gdy nie chcesz, aby Cię zauważono.Historia


Nasz świat, jaki znamy, mógł powstać sam z siebie, że tak powiem, ale uważa się, że wiele z jego działań zostało wymyślonych przez bogów. Sposób, w jaki działa - prawie jak mechanizm zegarowy, z niewielkimi zakłóceniami spowodowanymi przez nas, ludzi - jest fascynujący i prawie niemożliwe jest nie przyjąć, że bóstwo tego czy innego rodzaju pracowało nad ustawieniem jego części i nakręceniem sprężyn tak, aby mechanizm mógł płynnie działać na zawsze.

Oprócz aranżacji wszystkiego po mistrzowsku dla nas - zwykłych śmiertelnych stworzeń Midgardu - bogowie zadbali również o to, aby wszystkie inne istoty również miały do ​​odegrania rolę. Nie będąc wcale leniwymi, bóstwa nie wymówiły się z tej wspaniałej sztuki i przyjęły ważne role do odegrania we wszechświecie, jaki znamy.


Odyn przewodniczy temu panteonowi, Hel rządzi podziemnym światem, Baldur jest odpowiedzialny za światło i Freję miłości.

Ale dwoma bóstwami, na które mamy teraz zwrócić uwagę, są Sunna i Mani - odpowiednio bogini Słońca i bóg Księżyca.

Te dwa niebiańskie stworzenia kształtują sposób, w jaki obserwujemy nasz świat i rządzą wzorcami naszego życia bardziej niż jakiekolwiek inne.


Sunna i Mani jadą swoimi wspaniałymi rydwanami po niebiańskiej sferze, oświetlając Ziemię - jeden jasnym światłem, drugi słabym blaskiem. Ten wzór rządzi naszą egzystencją, naszym snem, czuwaniem, godzinami pracy i czasem spędzanymi na zabawie.


To samo dotyczy wszystkich innych stworzeń, z którymi dzielimy ten wspaniały świat.

Jednak nawet jeśli działają w doskonałej koordynacji, te dwie boskie postacie rzadko się spotykają.

Dopiero o bladym świcie i tuż przed zmierzchem można czasem, ale tylko czasem, zobaczyć na niebie razem.

Spotykają się na krótko, aby cały świat mógł je zobaczyć, ale rzadko mówią.

Nigdy się nie dotykają i ledwo wydają się być chętni do interakcji.

Ich połączenie pozostaje jednak silniejsze niż jakiekolwiek inne w panteonie. Dzień po dniu, noc po nocy przechodzą przez niebiańską kopułę, witają gwiazdy i drzewa, zwierzęta i ludzi.

Jednak dzień po dniu, noc po nocy, spotykają się tylko na krótką sekundę, kiedy noc zamienia się w dzień, a dzień w noc.

Właśnie w tym momencie dzieje się najbardziej intensywna magia, najpiękniejsze kolory zabarwiają niebo i wydaje się, że coś jest w powietrzu, coś, na co nikt nie jest w stanie wskazać palcem, coś, co prawie przypomina romans.

Czy to możliwe, że te dwa bóstwa, widzialne dla nas, ukrywają coś przed naszym wzrokiem?

Czy ich silne połączenie opiera się na czymś innym niż ich boska rola we wszechświecie?

Czy to możliwe, że spotykając się tylko przez ułamek sekundy, i udaje im się utrzymać romans przez tysiąclecia?

Być może - ale nigdy się nie dowiemy na pewno.Prawidłowe znaczenia
Pora dnia, w której my, ludzie XXI wieku, rzadko jesteśmy świadkami, trzask świtu w jego najbardziej pierwotnej postaci - bez elektryczności, bez budzików, bez niczego innego, na czym można by się skupić poza wschodem słońca - był dla nas ważnym momentem, ważnym elementem ludzkość od niepamiętnych czasów.

Być może zmierzch jest nam bardziej znajomy, ale nawet to zdarzenie przechodzi niezauważone dziewięć razy na dziesięć, ponieważ jesteśmy zbyt zajęci codziennym trudem, aby zwrócić na to uwagę.

Skupiamy się na naszej rutynie, nigdy nie zwalniając, aby zwracać uwagę na otoczenie, a tym bardziej na przyrodę.

Cykle pór roku, a nawet codzienne obroty Ziemi wokół własnej osi pozostają czymś, co jest dla nas prawie nieistotne i czego nie moglibyśmy przegapić, gdyby nasza planeta całkowicie przestała się poruszać.

Tutaj pojawia się Rune Dagaz, aby przypomnieć nam, że być może powinniśmy postarać się zwolnić i powąchać kwiaty.


Ten list Starszego Futharku, symbol zarówno dnia, jak i nocy, wskazuje na moment, w którym następuje zmiana.

Centralna, przypominająca ściągnięcie części glifu, to dokładnie milisekunda, w której intensywność ciemności zmniejsza się do punktu, w którym przejmuje kontrolę nad światłem - i odwrotnie. Jest to Runa początku i końca samego koła życia, jeśli wolisz, i służy nieustannemu przypominaniu nam o cykliczności multiwersu.


Bogiem, który jej przewodniczy, jest Dagr.


Jera jest prawdopodobnie jej najbliższą krewną, nawet jeśli znajduje się w zupełnie innym Aett.

Obie mają wyraźne poczucie czasu i jako takie są często używane przez wróżbitów do oznaczania czasu trwania wydarzenia lub pozwalają nam wiedzieć, kiedy dana sprawa będzie miała miejsce. Jera zwykle skupia się na dłuższych okresach, takich jak rok (lub przynajmniej cały sezon), podczas gdy zakres Dagaz jest krótszy - w najlepszym przypadku obejmujący dzień lub dwa tygodnie. Pamiętaj, że wyczucie czasu w wróżbiarstwie pozostaje jednym z najtrudniejszych wyczynów, które trzeba wykonać, i że będzie to wymagało dużo praktyki i lat doświadczenia, zanim będziesz mogła to przewidzieć z pewnością.

To oczywiście nie jest powód, aby przestać ćwiczyć.

Wręcz przeciwnie. Należy jednak zauważyć, że znaczenie Dagaz znacznie wykracza poza ten aspekt i w rzeczywistości rozciąga się na kilka innych.

To Runa zmiany, ewolucji i wzrostu, transformacji, która może nastąpić tylko w czasie, a oświecenia i dojrzewania, które są możliwe, są takie tylko poprzez świadomy wysiłek.

Podczas gdy Eihwaz opowiada nam o nieco bolesnej próbie, Dagaz obiecuje przyjemniejszą zmianę, która nie będzie wymagała przeskoczenia zbyt wielu przeszkód i nie będzie wymagała zbytniego poświęcenia z Twojej strony.

Czas i odrobina dobrej woli to wszystko, czego potrzebujesz, aby przejść do kolejnego etapu podróży - dzień po dniu.Odwrócone znaczeniaDagaz jest przedostatnim listem Starszego Futharku i ostatnim, który nie ma odwrócenia. Ze względu na swój symetryczny kształt wygląda dokładnie tak samo, gdy stoi prosto i do góry nogami, co z kolei znajduje odzwierciedlenie w jej interpretacji w wróżbiarstwie.

W końcu mało prawdopodobne jest, by noc zapanowała zamiast dnia, a dzień sam w sobie nie będzie trwał przez to, co powinno być porą nocy.

Porządek rzeczy się nie zmieni, a zatem cykl, o którym mówi nam ta Runa, pozostanie niezmienny przez cały czas.W połączeniu z innymi RunamiDagaz jest zasadniczo jednostką czasu lub momentem świtu, a zatem może mieć dwojakie znaczenie. Albo służy do dodania kolejnej warstwy precyzji w synchronizacji, albo symbolizuje „ah-ha!” moment, który rozwiąże problem, z którym borykamy się od jakiegoś czasu.

Jest to proces, który zachodzi na skraju skrajności i powoduje przejście ze starego stanu do nowego. Pozwala to na przyjęcie wielu różnych znaczeń w połączeniu z innymi literami Starszego Futharku.


Sowilo, symboliczna dla Słońca, kładzie nacisk na okres światła i dąży do jego rozciągania, a kojarzona z Księżycem Laguz może przechylić szalę w przeciwnym kierunku i wydłużyć czas ciemności.

Z drugiej strony Jera mówi nam o cykliczności czasu, który może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Jeśli coś dobrego powtarza się wiele razy, jest mało prawdopodobne, że się tym znudzimy, ale jeśli negatywny wzorzec będzie do nas wracał, nie będziemy szczęśliwi, dopóki się od niego nie uwolnimy.

Hagalaz może wskazać na poprzedni rodzaj scenariusza, podczas gdy Eihwaz - symbol transformacyjnej zmiany i odrodzenia - doprowadzi do jego rozwiązania.


Zmiana jest bardzo ważna w królestwie Dagaz. Ansuz w pobliżu przedstawi nowe informacje. Pozwoli nam to spojrzeć na sytuację w nowym świetle i złagodzić to, co jest szkodliwe, aby to, co jest dla nas korzystne, mogło się rozwijać i kwitnąć. Jeśli Gebo jest tuż obok tej pary - prawie na pewno rozwiążesz główne problemy w swoim romantycznym związku i pójdziecie dalej, razem - silniejsi niż wcześniej.Użyj w magii
Zanim omówimy magiczne użycie Dagaz, ważne jest, aby dokładniej wyjaśnić jedną koncepcję, która może nie być w pełni dostępna dla współczesnego człowieka Zachodu.

Dla nas dzień oznacza okres światła.

Dla starego nordyckiego czytającego Runy była to sprawa obejmująca całe dwadzieścia cztery godziny, które z kolei podzielono na dwa „dni” - od wschodu do zachodu i zachodu do wschodu słońca.

Dlatego ideę „dnia”, tak jak go postrzegali Norse, najlepiej można zrozumieć poprzez przejście między czasem światła a czasem ciemności.

To chyba jeden z powodów, dla których Dagaz najlepiej sprawdza się w rytuałach wykonywanych w chwilach mocy o wschodzie i zachodzie słońca. Wielokrotnie okazywało się, że jest to idealny okres dla Vitki na zebranie swojej kosmicznej energii.

Medytacja nad tą Runą jest również odpowiednia do porannych modlitw poświęcenia się i jest idealna na początek każdego rytuału.

Na końcu należy odmówić krótką modlitwę do boga Dagr'a - najlepiej taką, którą sam napisałeś.


W zaklęciach Dagaz najlepiej sprawdza się, gdy zenit i punkt kulminacyjny są głównym celem magika i oczekuje się, że nastąpi kulminacja długiej pracy.

Podobnie jak Inguz, który go poprzedza, Dagaz ma tendencję do wkraczania w nasze życie i nagłego obdarzania jego błogosławieństwami.

Jednak efekt jej emanacji może być długotrwały. Skonstruowany na wzór symbolu nieskończoności, wpływa na szybkie zmiany, które będą odczuwalne w nadchodzących latach.

To Runa, do której możesz się zwrócić, jeśli chcesz ukończyć cokolwiek trwającego lub niedokończonego i rozproszyć ciemność umysłu.

Może być również używana do definiowania limitów i ustalania ilości zaklęć, które wymagają tego poziomu precyzji.

Będąc Runą nowego dnia, Dagaz może być równie dobrze wykorzystana do przewrócenia nowej strony, a nawet zamknięcia książki i rozpoczęcia od nowa.

Symbolizuje nadejście duchowego oświecenia i może być wielką pomocą w osiągnięciu tego.

Jej kamieniem jest fluoryt - uważa się, że równoważy moc światła i ciemności.

W Starszym Futharku Dagaz znajduje się bezpośrednio pod Sowilo i Wunjo, które są niezwykle pomyślnymi znakami.

To więcej niż oczywista wskazówka, że ​​nie można użyć tej Runy do nieszczęścia. Jej znaczenie zawsze pozostaje czysto pozytywne.


Tradycyjne znaczenie: dzień, światło dzienne Wymowa: dah-gahz Numer: 23/24 Bogowie: Loki, Verdhandi, Heimdall, Surt Kolor: niebieski, czerwony Godzina: 11: 30-12: 30 Słońce w Dagaz jest u osób urodzonych pomiędzy : 6 lipca - 7 czerwca


Jest to ich Runa urodzeniowa..


Jakie są te osoby?

Osoby ze słońcem w Dagaz są towarzyskie i przyjacielskie i dobrze sobie radzą w sztukach scenicznych, dobrzy aktorzy w codziennym życiu również :).

Chociaż często mają szczęście, to jeśli nawet przychodzą do nich chwilowe kłopoty ich mądre wewnętrzne dziecko słońca Dagaz będzie przygotowane na sporadyczny deszczowy dzień lub zakręt.

Podobnie, zwykle są bardzo dobrymi sędziami charakteru, ale czasami mogą zostać zaślepieni przez osoby, które pozornie podzielają ich lśniącą naturę, ale nie zawsze są tym, czym się wydają.

Przydatnym mottem, o którym należy pamiętać, jest powiedzenie „nie wszystko co się świeci jest słońcem”.

My mamy takie nasze :).. Nie wszystko złoto co się świeci :) Nieprawdaż..


Słowa kluczowe


Dzień, noc, zmierzch, świt, światło przechodzące w ciemność i odwrotnie, ewolucja, rewolucja, kulminacja, zenit, kulminacja, obrót o 180 stopniMam w ofercie dla Ciebie Dagaz


Karta z mojej runicznej Magicznej Talii z dedykacją ode mnie i moim Runicznym podpisem z zalakowaną magią i pieczęcią..Wszystko co robię, robię w przestrzeni serca i z dobrą intencją..

Szczególnie w przypadku Dagaz, gdzie co dajesz wraca..

Nie pozwolił bym sobie na inne słowa w głowie przy wypisywaniu Twojej Runy jak - świeć kochana !

Bądź jak Dagaz!

Karta dostępna w linku poniżej ..


https://przyciagamszczescie.pl/twoja-runa-z-dedykacja

.

LOVE

83 views0 comments

TO TY KREUJESZ

MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKO CO TYLKO

POTRAFISZ SOBIE WYOBRAZIĆ..

I UWIERZYĆ, ŻE JUŻ MASZ..

  • Grey Facebook Icon

ZAPISZ SIĘ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO

© 2020 przyciagam szczescie /lovemagic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now