• Anioł Przewodnik

Algiz

Updated: Nov 22, 2020Postać stoi samotnie na pustyni, z ramionami wzniesionymi do Nieba; nad głowami pojawia się tęcza - most Bifrost prowadzący do nieba.

Runa Algiz / Elhaz jest runą wielkiego błogosławieństwa, symbolizuje ochronę i obronę.Przedstawicielka różnorodnej fauny i flory, w tym łosia, łosia i łabędzia - jedyną wspólną cechą tego konkretnego członka Starszego Futharku jest jej niesamowita siła obronna i zdolność do ochrony i odpierania niechcianych energii .

Algiz jest Twoją tarczą i sygnałem alarmowym, Twoim Hamingja (duchem opiekuńczym) i Twoją zdolnością do walki (i zwycięstwa!) Na własną rękę.

Chroni Ciebie i tych, których kochasz, ale także pomaga wyciągnąć ramiona wysoko w kierunku boskości i osiągnąć najwyższy szczyt Drzewa Świata.

Jako Elhaz symbolizuje łosia lub ząbkowane brzegi turzycy łosia; oba odnoszą się do jego cech obronnych. Jako Algiz odnosi się do łabędzia lub dziewicy łabędzi, zaciekłej i pięknej Walkirii, która wybiera najlepszych i najodważniejszych spośród zabitych, aby przenieść się na honorowe miejsce przy stole Odyna.HistoriaNa pięknej, szmaragdowozielonej, pofałdowanej płaszczyźnie mała grupa łosi pasie się w pozornie błogiej ignorancji na temat wszelkich problemów, jakie może mieć reszta świata.

Są zaabsorbowani swoją aktywnością i mają niewielkie pojęcie o tym, co się wokół nich dzieje, niewiele troszcząc się o nic innego, jak tylko delektowaniem się smaczną, soczystą trawą, którą dostarczyła im natura.

Ta spokojna, powtarzalna akcja przynosi im cichą, ale wysublimowaną radość, która jest odurzająca i kojąca.

Błogosławieni nieświadomi tego, co dzieje się w oddali, nadal czujnie obserwują swoje najbliższe otoczenie, nawet jeśli tylko widzą peryferyjnie.


Jedna niewielka część ich uwagi jest zawsze skierowana w bok, aby uniknąć niepożądanych intruzów. Ponieważ natura jest pełna drapieżników i potencjalnych wrogów, jest to rozsądne podejście. Jeden z takich wrogów, być może najbardziej wytrwały z nich wszystkich, jest poza domem.


Zbliżył się do nich bliżej niż jakiekolwiek zwierzę by mu pozwoliło. Przekrada się przez krzaki, w tym miejscu w odległości nie większej niż długość małej chaty.

To stworzenie jest gotowe do skoku i ataku, niespodziewanie, będąc całkowicie przekonanym, że łosie nie widziały, jak się zbliża. To stworzenie to człowiek.


Tak się składa, że ​​łosie pasły się w pobliżu świętego gaju, do którego chciał się włamać i być może zbezcześcić. To niecne stworzenie pomyślało, że najlepiej będzie odstraszyć łosie i pozwolić im niechętnie zniszczyć miejsce w ich pośpiechu ucieczki. Tak się jednak nie stanie.

W chwili, gdy wyskakuje z krzaków i rzuca się na potężne zwierzęta, te podnoszą swoje rogate głowy i szarżują na niego z pełną prędkością, nie krzywiąc się ani na sekundę.

Z głośnym miauczeniem i potężnym rykiem sprawiają, że to bezczelne stworzenie ucieka tak szybko, jak tylko może. Jego nikczemny plan przeradza się w desperację i nagle uświadamia sobie wagę swojego błędu, gdy ucieka z miejsca, zapominając o świętym gaju i swoim planie.

Pędzi, chcąc nie chcąc, przez falującą płaszczyznę w kierunku bagien, które - jak jest przekonany - zaoferują mu schronienie i ochronią go przed łosiami.

Podczas gdy to ostatnie okazuje się prawdą, a łosie w końcu wracają do swojego wypasu, rezygnując z pościgu za stworzeniem, którego nie chcą jeść, mężczyzna wpada na innego wroga - sanie łosi, szczególnie wysoką i ostrą z roślinę, która pozostawia go w małych skaleczeniach i otwartych ranach, które palą się, jakby polano na nie siarką. Wygląda na to, że Matka Natura i jej dzieci znaleźli sposób, aby uchronić się przed tym dokuczliwym przeciwnikiem…Prawidłowe znaczeniaŁoś to spokojne, ale potężne stworzenie, a jego ogromne rogi są rzadko używane. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, może wyrządzić wiele szkód i bardzo szybko ścigać potężnego wroga do odwrotu.

Inne stworzenie - tym razem z królestwa roślin - podobnie nazwane łosi-saniami, jest równie dobrze przygotowane do radzenia sobie z tymi, którzy mogą chcieć przeszkadzać, mając wyjątkowo ostre liście, które pozostawiają małe, ale głębokie cięcia, które bardzo bolą.

Oba te niegroźne, ale niezwykle opiekuńcze stwory są symbolem Runy Algiz. Nic więc dziwnego, że ten konkretny członek Starszego Futhark był w całej historii często rzeźbiony na tarczach i zbrojach, aby chronić niosących go przed jakimkolwiek złem.

Później doszło do połączenia z niezwykle obronnym łabędziem, także ze względu na jego bardzo terytorialny charakter.

Krótko mówiąc, możemy zdefiniować podstawowe słowa kluczowe Algiz jako „ochrona” i „obrona” i mają one pozostać z tym przez cały czas, czy to w magii, czy wróżbiarstwie. Kiedy pojawia się w czytaniu, ta Runa mówi ci, że jesteś dobrze strzeżona przed wrogami, że jesteś chroniony przed negatywnymi wpływami, które mogą chcieć cię zepsuć lub skrzywdzić, lub że cokolwiek chcesz zdobyć, jest bezpiecznie schowane, czekając żebyś to znalazł.


Jeśli w pobliżu znajdują się trudne runy, możesz zostać ostrzeżony, że twój mechanizm obronny może wymagać trochę pracy, aby osiągnąć zadowalający poziom. Czasami wasze duchy opiekunów - Hamingja - wykonują całą pracę. W innych musisz odsunąć się za siebie i upewnić się, że statek nie przecieka, a miecze nie zardzewiały. To tylko kwestia zdrowego rozsądku i ostrożności.

Jeśli Algiz pojawi się sama lub otoczona pomyślnymi znakami, wszystko jest w porządku i możesz być pewna, że zaklęcie ochronne, pod którym jesteś, prawdopodobnie będzie trwać przez cały okres objęty odczytem.

Mimo to, nawet jeśli ta konkretna Runa sugeruje, że jesteś w pełni chroniona przed krzywdą, w żadnym wypadku nie radzi samozadowolenia.

Zachowaj czujność. Ponadto warto pamiętać, że niesie to również inne znaczenie, które ma niewiele wspólnego z łosiami i łabędziami. Ze względu na swój kształt jest często kojarzona z Yggdrasil, Drzewem Świata, i przypomina tradycyjną krzyżacką postawę modlitewną.

Przypomina nam, że do nieba można dotrzeć tylko z silnymi korzeniami, które nas wspierają. Połączenie z dobrami ma zostać ustanowione poprzez świadomy wysiłek, aby to zrobić, a wyższe poziomy rzeczywiście można osiągnąć, jeśli tylko spróbujemy.

Na koniec Algiz przypomina nam sam rozmiar rogów łosi, które ze względu na swój charakter powstrzymują innych i ustanawiają bezpieczny dystans między osobnikami. Może to być bardzo drobna wskazówka, że ​​powinieneś chronić swoją indywidualność i nie pozwalać innym ingerować w twoje własne decyzje, zwłaszcza jeśli są one związane z kwestiami o najwyższym znaczeniu dla twojej osobistej podróży.Wezwij Algiz po wskazówki, ochronę i połączenie z własnymi duchami opiekunami i przewodnikami. Jej energie również połączą cię z Twoim najwyższym ja, duchem boskości w Tobie, który poprowadzi Cię prawdziwie na ścieżce Twojej duszy.Odwrócone znaczenia


Kiedy pojawia się w odwróconej pozycji, znaczenie tej Runy ma zupełnie inny ton. Radzi nam zachować czujność, ponieważ na razie znajdujemy się pod niewystarczającą ochroną. Chociaż może nie być tak źle, jak machanie białą flagą, kapitulacja może stać się prawdopodobna, jeśli nie będziemy zwracać uwagi na rozwój sytuacji. Równie dobrze możemy stać się wasalem czyjegoś imperium - powoli i prawie niezauważalnie - dopóki nie będziemy już mieli wolności i nie będziemy mogli sami decydować. Jest to rodzaj służalczej pozycji, która przynosi niewiele korzyści i wiele obowiązków i jest taka, której nikt nie chciałby być częścią. Algiz odwrócona każe nam sprawdzić, czy nie ma żadnych pęknięć w naszym planie i nie próbować ich przerabiać, ale zamiast tego skupić się na gruntownym i kompletnym remoncie, który zapewni, że wszystkie nasze rzeczy są uporządkowane, a wszystkie nasze oddziały są gotowe do bitwy.


Ta runa w pozycji do góry nogami może również mówić o wrażliwości emocjonalnej i poczuciu nieadekwatności. Może wtedy służyć jako doradca, aby zaakceptować twoją słabość i pracować nad tym, aby uczynić siebie silniejszym i bardziej odpornym na ataki przychodzące z zewnątrz, ale mogą też czasami mieć swoje źródło w głębi twojego umysłu.

Znajdź sposób, aby kontrolować swoje emocje, poczuć ból, obserwować go, a następnie odpuścić.

Jeśli z drugiej strony Algiz rzeczywiście jest zapowiedzią niebezpieczeństwa pochodzącego z zewnętrznego źródła, może jej towarzyszyć silne przeczucie katastrofy, które pozwoli Ci przygotować się i uniknąć konsekwencji takiego zdarzenia.W połączeniu z innymi RunamiAlgiz, podobnie jak wszystkie inne runy w Starszym Futharku, rzadko stoi samotnie podczas czytania i jako taki jest bardzo podatny na wpływy otaczających go symboli. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób współdziała z innymi siłami i jak jego moc może wzmacniać lub zmniejszać wpływ innych Run. Jeśli, na przykład, Uruz jest w pobliżu, możesz być pewien, że twój mechanizm ochronny jest włączony i że twoje duchy strażników pracują po godzinach, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny i zdrowy. Tiwaz może ci powiedzieć, że zaraz wybuchnie konflikt, ale prawdopodobnie wyjdziesz z niego zwycięsko.


Szczególnie interesującą kombinacją jest ta z Isą, w której Algiz tworzy tarczę, której nikt nie może przebić, ale po odwróceniu może również oznaczać, że musisz wydostać się ze swojej skorupy i przestać się bronić. Tego rodzaju niuanse w znaczeniu są czymś, co nauczysz się wychwytywać, gdy będziesz dalej doskonalić swoją intuicję i będziesz w stanie uchwycić większy obraz i drobne szczegóły jednocześnie. Jest to proces powolny, ale wart wysiłku. Wracając do Algiz, powinniśmy również wspomnieć, że w przypadku Fehu może symbolizować sejf, który zawiera twoje cenne rzeczy, podczas gdy w pobliżu Sowilo i Mannaza może ci powiedzieć, że jesteś w stanie nie tylko chronić siebie, ale także mieć taką możliwość aby chronić tych, których kochasz przed

krzywdą.Użyj w magiiAlgiz jest jedną z tych run, które być może najjaśniej świecą nie tyle w wróżbiarstwie i przepowiadaniu przyszłości, ile w bardziej aktywnej stronie magii. Ten symbol najlepiej sprawdza się w zaklęciach. Powiązana z Hamingją, opiekuńczą kobietą-duchem, która towarzyszy jednostce na drodze do boskiego ja, jest swego rodzaju aniołem stróżem, w który wierzą nordyccy poganie. Kształt Algiz jest zaczerpnięty z gestu dłoni używanego do odpierania zła duchy, które z kolei łączą go z Khamsą zatrudnionym w tym samym celu w świecie arabskim. Może być używany w większości przypadków, w których użycie pentagramu jest zalecane w zachodniej magii, a tym samym może uczynić rytuał łatwiejszym i bardziej powiązanym z poganinem. Tradycyjnie Algiz został wyryty na tarczach potężnych wojowników i służył do ochrony ich podczas wojny. Możesz go również użyć w podobny sposób, nawet jeśli nie masz zamiaru szarżować do bitwy, aby chronić siebie i swoje rzeczy. Ten kształt był częstym widokiem na domach z okresu średniowiecza i renesansu, kiedy belki były nadal w powszechnym użyciu. Warto zauważyć, że Algiz może być również używany nie tylko do ochrony przed innymi, ale także do ochrony jednostki przed sobą. W tym przypadku moc, która przepływa przez pieczęć, jest doskonałą pomocą w zwalczaniu pragnień i uzależnień.


Mówiąc bardziej duchowo, Algiz służy do połączenia nas z boskością, gdy jego trzy gałęzie sięgają niebios i szczytu Yggdrasil. Może być używany w medytacji, której celem jest inicjacja w mądrość Drzewa Świata. To jest coś, co możesz zrobić ze wszystkimi Runami, ponieważ każda z nich da ci kawałek układanki do pracy, ale Algiz jest prawdopodobnie najbardziej skuteczny w odpychaniu cię w górę do królestw, w których mieszkają bogowie. W jodze runicznej pozycja, którą przyjmujesz w połączeniu z tą Runą (ramiona wyciągnięte do góry, jak w modlitwie) pomoże ci skierować siły z płaszczyzn egzystencji leżących poza naszymi własnymi. Pomaga również w komunikacji z istotami nie będącymi ludźmi - czy to zwierzętami, roślinami, czy nawet duchami. Tworząc talizmany lub sigile, należy pamiętać, że kamień Algiz jest najbardziej kojarzony z turmalinem.


Jeśli życzysz sobie bransoletkę z ręcznie wygrawerowaną specjalnie dla Ciebie Runą Agiz z dobrą intencją zapraszam tutajZnaczenie tradycyjne: turzyca łosia, ochrona, łabędź, łoś


Wymowa: al-geez / el-ahz (pierwszy odnosi się do łabędzia, drugi do łosia)


Liczba: 15


Bogowie: Heimdall, Walkirie


Kolor: srebrny, zielony, tęczowy


Elementy: Powietrze to pierwiastki najczęściej kojarzone z Algiz; być może nawiązując do lotu Valyrie lub wielkiego łuku tęczowego mostu.


Godzina: 02: 30-03: 30


Runa urodzeniowa dla osób urodzonych (powóz Słoneczny w Algiz):

6 stycznia - 19 stycznia


Osoby urodzone z powozem Słonecznym w Algiz często mają szczególne połączenie z boskością.

Są intuicyjni i bardzo dobrze „czytają” innych. Zwykle są indywidualistami i często można ich spotkać w samotnych zawodach lub prowadzących własne firmy.

Osoby te węszą „myślenie grupowe” milę dalej i często są podejrzliwe wobec władzy.Rośliny: lipa, cis, turzyca, drzewo usługowe


Ciało: głowa i mózg


Zwierzę: łabędź, łoś


Minerał: ametyst, turmalin


Zapach: jałowiec, mięta pieprzowa


Przedmiot mocy: BlowhornSłowa kluczoweOchrona, mechanizm obronny, adwokat, tarcza, duch opiekuńczy, Hamingja, ostrzeżenie, przebywanie w skorupie, połączenie z Boskością, Yggdrasil, Drzewo Świata, łoś, łoś sanie, łabędź


Więcej amuletów z Runą Algiz znajdziesz tutaj


LOVE


33 views0 comments

TO TY KREUJESZ

MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKO CO TYLKO

POTRAFISZ SOBIE WYOBRAZIĆ..

I UWIERZYĆ, ŻE JUŻ MASZ..

  • Grey Facebook Icon

ZAPISZ SIĘ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO

© 2020 przyciagam szczescie /lovemagic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now